VÜCUT SAĞLIĞI VE PÜF NOKTALARI

Kişinin kendine bakımı, bu çağ insanın temel konularından birisidir.. Sağlıklı yaşam ve kişisel bakım için tüketmemiz ve uygulamamız gereken pek çok cilt ve saç bakım ürünü, yiyecek ve giyecek kişisel bakımın skalası içinde yer alır. Örneğin kişisel bakımımıza önem veriyorsak; sağlıklı yaşam ürünleri, saç bakım ürünleri, vücut bakım ürünleri ve zayıflama ürünleri gibi ürünleri evimizde barındırmalı ve kullanmalıyızdır.
Unutmayın ki bunca ürünün üretilmesinin asıl sebebi bireyin sağlığıdır. Mesela, kadınlar sağlıklı bir cilde sahip olmak istiyorlarsa makyaj yaptığı bir zamanın bitiminde makyaj temizleyicisi kullanmayı unutmamalılar. Çünkü; maskara, fondöten, allık, pudra gibi ürünlerin ciltte tortu ve leke bırakırlar. İşte bu yüzden bazı kadınlar yüz maskesi kullanırlar.

Saç bakım ürünleri ise saçları beslerken, saçınızın dökülmemesini sağlar. Saç bakım ürünlerinin içindeyse; saç bakım kremleri, şampuanlar ve saç diplerine uygulanması için üretilen ürünler mevcuttur. Bu tür ürünleri tercih ederken Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış ürünler olmasına özen gösteriniz.
Kişisel bakımın olmazsa olmaz ürünlerinden bir tanesi de sağlıklı yaşam ürünleridir. Çeşitli maskeler, vücut bakımı (vücut losyonu, vücut nemlendiricisi, vücut şekillendirici kremler, vücut yağları) gibi ürünler; gün içinde vücudunuzda oluşan stressi alırken size daha genç bir cilt ve yüz verecektir. Sağlıklı yaşamın merkezinde organik besin tüketimi, stress yönetimi ve kullandığınız vücut bakım ürünlerinin kalitesi de önemlidir.

Cilt bakım kremleri başta kadınlar olmak üzere, sağlığına ve kişisel bakımına dikkat eden her bireyin başucu bakım ürünlerindendir. Havalar kuru ve soğuk iken nemlendirici kremler tercih edilmeliyken, güneşin tepede olduğu günlerde ise nemlendirici kremler yerini yüksek koruma faktörlü güneş kremlerine bırakmalıdırlar. Koruma faktörlü kremler sizi cilt kanseri başta olmak üzere, güneşin bir çok zararlı ışınından koruyacaktır.

Ayrıca, elbette ki çoğumuz kişisel bakımımızı taçlandırması için parfümlere başvuruyoruz. Bu parfümlerin bazılarının orjinallerine ulaşırken piyasada bulamadığımız ve sevdiğimiz kokuların benzerlerini ise ilçemizdeki parfümeri dükkanlarından satın alabiliyoruz.(Orijinallerine ulaşmaya özen gösterin.) . Bilmelisiniz ki bir parfümün kalıcığılını belirleyen asıl ölçüt kullanan kişinin vücudundaki yağ çeşidi ve oranıdır. Kadınların ciltleri floral kokuları daha iyi hapsedeceğinden gül ve meyve aromalı parfümler kadınlara daha çok yakışacak parfüm çeşitlerindendir.

Ve günde mutlaka 2 lt. Farmasi Alkalimine’li Su Tüketin..