HACİMLİ SAÇLAR İÇİN 10 KOLAY YÖNTEM


Hacimli Saçlar İçin 10 Kolay Yöntem; Havalı bir görüntüye sahip olmanın ilk koşulu hacimli saçlardır… Fazla vakit harcamadan evde yapabileceğiniz 10 yöntem.

Saçların hacimli görüntüsü yapısına göre değişiklik gösterir. Kalın telli saçlar ince telli saçlara göre daha dolgun ve gösterişli bir yapıya sahiptir. Bu nedenle ince telli saçlara şekil vermek ve bakım yapmak daha dikkat isteyen bir durum halini alıyor. Aşağıda derlediğimiz yöntemlerle hem daha dolgun saçlara sahip olacak hemde saçlarınıza daha kolay şekil verebileceksiniz.

Hacimli Saçlar İçin 10 Kolay Yöntem
1=Saç tipinize uygun Şampuan seçmeye dikkat edin. Nemlendirici şampuanlardan kullanmamaya özen gösterin. Ayrıca saçlarınız seyrek ve cansız ise duş sonrası krem veya yağ kullanmayın.

2=Düzgün fön çektirdiğinizde saçlarınız sönük duruyorsa; fön bitiminde saçlarınızı öne atarak soğuk fön ile dalgalandırın ve diplerine sprey sıkın.

3=Krepe yaparak da dolgun saçlara sahip olabilirsiniz. Krepeli bölge hem sönüyorsa; krepe yaptığınız bölgeye sprey sıkın. Uzun saatler görüntüsünü koruyacaktır.

4=Saçlarınız seyrek ve kafa deriniz görünüyorsa saç renginize uygun farı aplikatör yardımıyla seyrek olan yerleri doldurabilirsiniz. Ayrıca saçınızın ön kısmı sönük duruyorsa her yıkadığınızda farklı yöne ayırmanızı tavsiye ederim.

5=Saç kesiminizi değiştin. Şu sıralar moda olan tamamı aynı boyda düz kesim modelleri saçı sönük gösteriyor. Saçlarınıza atacağınız küçük katlar hacimli görüntüye sahip olmanızı sağlayacaktır.

6=Gün içinde saçlarınızın ön kısmı fazla yağlanıyorsa, çantanızda kuru şampuan bulundurmalısınız. Çabuk etki yaratan kuru şampuan saçlarınızı dilediğiniz hacme kavuşturmayı sağlayacaktır. Tek yapmanız gereken kuru şampuanı saç diplerinize uygulayarak parmak uçlarınızla hareket ettirmek.

7=Saçınızı tepeden at kuyruğu yapın. Bu kuyruğu kutamlara ayırarak maşa ile kıvırın. Yaptığınız her bukleyi sıcakken bir tokayla tutturun. Tokalı şekliyle sprey sıkın. Bukleleriniz soğuyunca tutturduğunuz tokaları çıkartın ve at kuyruğunu çözün. Saçınızı öne atarak hafifçe parmaklarınızla bukleleri ayırın. İşte doğal bukleli havalı saçlarınız hazır.

8=Maşanız yoksada doğal buklelere sahip olabilirsiniz. Saçınızı 6-7 Parçaya ayırın ve bu parçaları örün. Düzleştiricinizle örgülerin üzerinden geçin. Sprey sıktıktan sonra soğumasını bekleyin. Açtıktan sonra su dalgası buklelerle zarif bir görünüme sahip olacaksınız.

9=Saçınızı çok sık yıkamamaya özen gösterin. Sık yıkanan saçların yağ dengesi bozulur ve çabuk yağlanması nedeniyle saçlarınız daima hacimsiz görünür.

10=Gün içerisinde fönlü saçlarınız birbirine yapışıyorsa; saçlarınızı öne atarak tarayın.