FARMASİ ÜRÜNLERİ KULLANICI YORUMLARI 2

FARMASİ 3LÜ FAR PALETİ İNCELEMESİ
Makyajımızı yaparken bazen dudaklarımızı, bazen tenimizi bazen de gözlerimizi ön plana çıkarmak istiyoruz.Doğru uygulamada zaten bu; yüzümüzde hangi bölgemizi vurgulamak istiyorsak karar vermek ve ağırlıklı olarak seçtiğimiz bölgeyi renklendirmek bu işin kuralı.Yüzümüzde çok fazla renk taşımak hem aynaya baktığımızda bize, hem de karşımızdaki insanlara çok daha ağır gelebiliyor.
Eğer seçtiğiniz bölge gözleriniz ise illa ki far kullanmak zorunda değilsiniz.Belki bir eyeliner ve yoğun kirpikler de gözlerinizi vurgulamak için yeterli.Ama far kullanmayı sevenler için de birbiri ile uyumlu üç renkten oluşan far paletleri de var.Üstelik makyaj çantamıza koyabileceğimiz kadar da kullanışlı.
Farmasi yılbaşı paketinde incecik ve minik ambalajıyla makyaj çantamda dahi muhafaza edebileceğim 3 ayrı renkten oluşan ergonomik bir far paleti de bulunuyordu.Yeşilimtrak renkleri fazla kullanmasam da bazı haftalar bu farları kombinleyerek makyajlar yaptım.Sonuç ise göz makyajında fazla pigment aramayan ve doğal görüntü arayanlar için oldukça tatmin edici.
Gördüğünüz gibi üç renk de birbiri ile uyumlu, seçtiğiniz iki renk ile hatta üç rengi de birlikte kullanarak gölgeli göz kapakları elde etmek mümkün.Ben gördüğünüz en koyu rengi genellikle gölge yapmakta kullandım.
Farlar yapı olarak pigmentli diyemeyeceğim bir yapıda, ancak fırçaya gelemeyecek kadar da hafif değil.Mat gibi görünen ancak içinde çok az farkedilen minik ışıltılara sahip.Özellikle bej tonunu baz olarak sıklıkla kullandım.
Koyu ve orta tonları göz kapağına rengini daha iyi bıraksa da bej tonu açıkçası istediğim örtücülüğü sağlamadı.Normal şartlarda bu renklerin göz kapağını nötürlemesi gerekirken ben bir hayli yoğun kıvamda kullanmak durumunda kaldım.Ancak gün içinde farların göz kapağımda fazla tutunamadığını ve renklerin çok da belli olmadığını farkettim.Kullanırken de dökülme yaptığını söyleyebilirim.
Farmasi kataloğunu incelediğimde diğer üçlü paletlerin de birbirine uyumlu renkler içerdiğini gözlemledim.Ki özellikle bu tonlara yer verilmesi makyaja yeni başlayacak arkadaşlarımız için olumlu bir özellik.Çünkü renk kombini yaratmayı bana göre yetenekten de öte bir durum.Bu hususta sizlere yardımcı olabilir.
Ürün içeriğinde talk ve mica bulunuyor, bu konuda hassas olan arkadaşlarımızı da uyaralım.
Elimde olan ve pigmentletini gerçekten çok beğendiğim The Balm paletlerim varken bu far paletini sıklıkla kullanır mıyım diye sorarsanız yukarıda bahsettiğim nedenlerden dolayı elimin fazla gitmeyeceğini düşünüyorum.Ancak zaman sıkıntısı yaşıyorsam ve makyaj çantamı evde hazırlayıp dışarıda makyajımı tamamlamak istiyorsam kolay taşınabilir, korunaklı ve makyaj çantama kolaylıkla sığabilecek bu paleti kullanabilirim diye düşünüyorum.