FARMASİ ÜRÜNLERİ KULLANICI YORUMLARI 1

FARMASİ KERATİN BALANCE SERİSİ DENEYİMLERİM
Keratin nedir ve Keratin bakımı neden gereklidir?
Keratin bir aminoasit zinciri, yani proteindir. Keratini oluşturan polipeptit zincirleri, sülfür bağı ile birbirlerine bağlanır. Bu bağlar küçük iplikçikler şeklindedir. Bu iplikçikler birleşerek büyür ve bir hücre oluştururlar.
Saç; birbirine sülfür köprüleri ile bağlanmış keratin molekülleridir. Keratin saçın yapı taşıdır.
İşlem görmüş saç telinin yapısındaki sülfür köprüleri kırılır ve bozulmalar meydana gelir.
Sonuç olarak; saçlar kırılır ve yapıları bozulur. Parlaklığını yitirir, mat ve cansız gözükür. Sertleşen saç kolay taranamaz ve koparak dökülmeler artar.
Farmasi Keratin Dengeleyici Bakım Sonucunda;
*Saçın nem bağları güçlenir. Nemi artan saç düzgünleşir ve kolay taranır.
*Esnekliği artan saç teli kırılmaz ve yıpranmaz.
*Saç uçlarındaki incelmeleri azaltarak saçın hacim kazanmasını sağlar.
*Yıpranmış ve kırılmış saçları onarır.
*Boyalı saçlardaki rengi korur, parlaklık verir.
*Saçı yüksek sıcaklıktan korur.
*Saçlar daha kolay şekil alır.
Pro Farmasi Keratin saç bakım serisini yaklaşık iki haftadır düzenli olarak kullanıyorum. Artık bu 3lü hakkında yorum yapabilirim 🙂
Farmasi Keratin Balance serisi kuru ve yıpranmış saçlar için özel olarak üretilmiş. İçerisindeki sıvılaştırılmış keratin ile saçları onarmaya yardımcı oluyor. Saçlarımın uçları düzleştirmekten yıprandığı için bu seriyi severek kullanıyorum.
Her banyomda saçlarımı 2-3 kez Farmasi Keratin Balance şampuanla yıkıyorum.
Gramajı 300ml. Düzenli kullandığım için çabuk bitecek bir ürün 🙁
Rahatsız etmeyen bir kokusu var, köpürmesi çok ideal. Saçlarımı yeterli derecede temizlediğini düşünüyorum. Özellikle kuru olan saç uçlarımı çok güzel yumuşatıyor.
Banyo esnasında şampuanlama aşamasından sonra Farmasi Keratin Balance saç kremini kullanıyorum. Yoğun şekilde keratin içerdiği için saç diplerime değdirmeden, sadece saç boylarıma ve saç uçlarıma kullanıyorum. Ortalama 5 dk saçımda bekletip duruluyorum…
Bu ürününde gramajı 300ml. Şampuana oranla daha az kullandığım için uzun süre gidecek bir ürün. Saçlarımı keratinle besleyip, nemlendiriyor. Taramayı kolaylaştırıyor ve kırılmaları önlüyor.
Banyodan çıktıktan sonra, keratin bakımının etkisini arttırmak için saç uçlarıma argan yağı, jojoba yajı ve likit keratin içeren sıvı saç kremini kullanıyorum. Daha sonra da saçlarımı tarayıp, kurutuyorum. Farmasi Treatment sıvı saç kremi 115’mllik bereketli bir ürün.
Seriyi düzenli kullandığım için saçlarım daha parlak ve canlı duruyor. Tatil çantamda yerini aldı bile.
Farmasinin bugüne kadar denediğim bütün ürünlerinden çok memnun kaldım. Ürün çeşitleri çok fazla, genel olarak çok hesaplı ve çok kaliteliler.
Bu gidişle Farmasi satış temsilcisi olup bol bol Farmasi alacağım 🙂
Sevgiyle Kalın,http://www.nihanlamakyaj.com/2014/07/farmasi-keratin-balance-serisi_18.html