FARMASİ DR. C. TUNA AT KESTANESİ

Farmasi At Kestanesi

Farmasi At Kestanesi Masaj Jeli içerdiği Sarı Kantaron, Biberiye Esktraktı, Nane ve Jojoba Yağı zengin formülüzasyonu ile cilde tazelik ve dirilik kazandırırır, bilhassa hassas ciltler için gerekli nemin sağlanmasını sağlar. At Kestanesi ve Sarı Kantaron Ekstraktı ile yorgunluk hissinin azalmasına etkili olur, Nane Yağı ferahlatıcı özelliği ile cildinize hızlıca nüfus eder ve cildinizin rahatlamasını sağlar. İçerisinde ki Biberiye Özü ile hassas ciltlerde de kullanıma uygundur.

Migren ,kas ağrısı. Bel ve boyun fıtığı gibi her tür ağriya ayrıca topuk dikeni ve varislere çok iyigelen bir üründür daha birçok faydası da mevcuttur

Doğal At Kestanesi Özü ile Ağrılarınıza Son Verin! Rahatlayın!
İçermiş At Kestanesi ve Sarı Kantaron Özü tüm günün yorgunluğunu üzeriniz den atmanızı sağlar. Nane yağı masaj ile uygulanarak sizi rahatlatırken, arnika ve biberiye özleri cildinizin nem dengesini sağlar. Vücudunuzda ki bütün ağrılarda etkilidir. Baş ağrısı, diş, boyun, kramp, sırt, bel, diz şişkinliklerinde, kol, bacak ve göğüs ağrılarında etkilidir. Kan dolaşımını hızlandırarak varis oluşumunu engeller.

PARABEN ve PARAFİN İÇERMEZ!

Sarı kantaron sayesinde kan dolaşımınız hızlanır. Sırt, boyun, eklem ve romatizma ağrılarınızı hafifletir. Aescin ile kılcal damarlarınızı güçlendirerek varis ve şişlikler üzerinde etki sağlamaya olanak sağlar. Soğuk algınlıklarında göğsünüze sürerek sıcak tutulduğunuzda rahatlama sağlar.

At Kestanesi Ekstraktı :
Aesculus Hippocastanum olarak da bilinen at kestanesi ağacı özünün yaklaşık %20 lik kısmını teşkil eden Aescin (escin) antioksidan ve anti-enflamatuar etkiye sahiptir. Ayrıca yüksek oranda Omega – 9 yağ asidi barındıran at kestanesi yağı cilt bakımı açısından çok değerlidir. Cildin ihtiyacı olan nemi gün boyu sağlarken, hücre yenilenmesini destekler. Ciltte yaşlılık ve sarkmaya sebep olan kolajen ve elasten seviyesini düşürerek cildin yaşlılık belirtilerine karşı savaşmasına yardımcı olur.

Sarı Kantaron :
Bileşiminde bulunan sarı kantaron ihtiva ettiği thymol (timol) ile antienflamatuar ve koruyucu etkiye sahiptir. Cilt üzerinde yoğun bakım sağlayan hücre yenileyici özelliği ile cildi güzelleştirir, sağlıklı kılar. Ciltteki lekelerin azalmasını ve cildin elastikiyetini geri kazanmasını sağlayarak, kuru ve yıpranmış cilt görünümünü iyileştirir.

Biberiye Yaprağı Özü :
Formülünde bulunan ferahlatıcı mentol içeriği yanında, biberiye yaprağı özü (Rosmarinus Officinalis) de çok sayıda biyolojik aktif bileşenler içermektedir. Bunlardan önemli olanları antioksidan özellikteki karnosik asit ve rosmarinik asittir. Kuru ve yıpranmış cilt görünümünü iyileştirerek, cilde canlı bir görünüm kazandırır.

Jojoba Yağı :
Bileşiminde bulunan ve antialerjik özellik gösteren Simmondsia Chinensis (Jojoba) tohum yağı sayesinde cildi yağlayıp yumuşatarak, var olan kırışıklıkların hafifletilmesini sağlar. Genel olarak cilt sebumu ile uyumlu olduğu için cildin derinliklerine rahatça nüfuz eder. Özellikle yıpranmış cilt bölgelerinde etkili olur. Kuru cildi nemlendirirken, yağlı ciltteki yağı dengeler. Cilde ipeksi bir his verir ve canlı bir görünüm kazandırır.

Mineral Kompleks :
Bakır, çinko, kalsiyum ve magnezyum minerallerini barındıran mineral kompleks cildi besleyici özellikte bir mineral bileşimidir ve bu minerallerin bir araya gelmesi ile cilt sağlıklı bir görünüme kavuşur.

Vücutta belli bölgelere masaj yaparak uygulandığında rahatlama hissi sağlar.