FARMASİ ALKA MİNE NEDİR ? DİĞERLERİNDEN FARKI NELERDİR ?

Alkali su nedir?

Asitlerin oluştuktan hemen sonra nötralize edilmesi, kandaki asit dengeleyici bikarbonatların yüksek tutulması ile mümkün olur. Bunun en temiz ve en etkili yolu ise alkali su tüketmektir.
Alkalilik, yağ asitlerini yakmaz onları çözer, nötralize eder ve sıvılaştırarak böbreklerden güvenli şekilde atılmasını sağlar. Çiğ et veya tavuğa dokunduğumuzda ellerimiz yağdan dolayı kaygan ve yapışkan olur. Ellerimizi sadece su ile yıkamak sorunu çözmez, ancak sabunla yıkandığı zaman ellerimiz normal duruma döner. Bunun en basit açıklaması; yağın asit, sabunun ise alkali olmasıdır. Alkali suyun herhangi bir besin değeri veya tıbbi değeri yoktur. Sadece vücuttaki fazla asitleri nötralize ederek etkisiz hale getirir, kanın kıvamını inceltir, kan akışını kolaylaştırarak bir çok hastalığın önüne geçilmesine ve kendimizi daha iyi hissetmemize katkı sağlar.
Su, hem içinde yaşadığımız dünyanın yapısı hem de canlıların yaşamı açısından büyük öneme sahiptir. Hepimizin bildiği gibi yemek yemeden birkaç hafta yaşayabiliriz, ancak su olmadan en çok bir iki gün hayatta kalabiliriz. Yaşamın temel kaynağı olan su, aynı zamanda çök güçlü bir çözücüdür. Suyun içinde oksijen, mineraller ve atık maddeler görünmez bir biçimde bulunur. Kanımızın da %90’ı sudan oluşur. Vücudumuzun ihtiyaç duyduğu tüm maddeler, en uç noktalara kadar damarlarımızda dolaşan kan yoluyla taşınır. Bilindiği gibi “H2O” olarak formule edilmiştir. Bu, suyun 2 Hidrojen 1 Oksijen atomlarından oluştuğu anlamına gelir. Ancak suyun en önemli özelliklerinden biri de iyonize olmasıdır. İyonize; bir atom veya molekülün elektron kaybetmesi veya diğer Hidrojen (H+), diğeri Hidroksil iyonu (OH-) olmak üzere iki parçaya bölünür. Hidrojen pozitif (+), Hidroksil ise negatif (-) değerli elektrik yüküne sahiptir.
Bu iyonlar sudaki mineralleri iyonize ederek aktif kimyasal reaksiyonları başlatır. Suyun bu iyonizasyon özelliği olmasaydı vücut kimyasal reaksiyonları yerine getiremezdi. Vücudun kimyasal reaksiyonlarını yerine getirememesi durumu “ölüm” demektir. Bu nedenle su, yaşam kaynağımızdır.

Alkali suyun faydaları ;

Alkali su, mükemmel bir bağışıklık sistemi koruyucusudur. o Antioksidan yapısıyla vücuttaki asit/alkali dengesini korur.

■ Mikro yapısı ile hücrelerde mükemmel nemlenme (hidratasyon) sağlar.
■ Vücudun hücre seviyesinde yenilenerek genç, sağlıklı ve diri kalmasına yardımcı olur.
■ İçerdiği yüksek değerde negatif iyonlar ile hastalıklara ve erken yaşlanmaya sebep olan “serbest radikal”leri temizler.
■ Vücudumuzda uzun yıllar biriken asidik toksinleri nötralize ederek arınmaya yardımcı olur.
■ Vücudumuzda zamanla biriken okside (toksik) maddeler nedeniyle oluşan “serbest radikaller” bir çok hastalığın temel nedenidir. Serbest radikaller ancak antioksidan maddeler ile vücuttan uzaklaştırılabilir.Alkamina ile içilen alkali su mineral bakımından zengin olması nedeniyle güçlü bir antioksidan görevi görür.
■ Anemi (Kansızlık) Genel Felç
■ Egzama
■ Diyabetik
■ Kireçlenme (Artrit)
■ Sinüzit Taşikardi
■ Baş dönmesi Öksürük
■ Lösemi Astım
■ Bronşit Akciğer Veremi
■ Menenjit Böbrek Taşı
■ Üreme Organı Hastalıkları Ekşime, Acı biber yanması
■ Dizanteri Gastrit
■ Rahim Kanseri Hemoroit
■ Kabızlık Kemik Erimesi
■ Şeker Hastalığı
■ Baş Ağrısı
■ Yüksek kan basıncını engeller

Alkali suyun etkileri

Dünya Sağlık Örgütü diyor ki; “Eğer her gün düzenli olarak iyileştirilmiş alkali su içersek kanser dahil tüm hastalıkların %80 oranında azalacağı tahmin edilmektedir.”

■ Hamile Kadın ve Bebeklerde;

Hamilelikte, özellikle kalsiyum ve magnezyum ihtiyacı artar. Hamilelikte özellikle idrar yolu iltahabı ve kabızlık çok sık görülür. Bu sorunların en doğal çözümünde yadımcı olan ise yeterli oranda alkali su tüketimidir. Alkali su tüketen hamile kadınların bebeklerinin zeka seviyesinin diğer bebeklere göre daha yüksek olduğu ispatlanmıştır.

■ Sporcularda;

Spor gibi yüksek hareket gerektiren aktiviteler sırasında vücudun su ihtiyacı artar. Kandaki oksijen oranını yükseltmek ve ter yoluyla atılan suyu tekrar vücuda almak için içtiğiniz suyun alkali olmasına özen gösteren sporcular için Alkali su önemli bir su kaynağıdır. ‘Vücudunuzdaki alkali oranı arttıkça, yağ yakmakla görevli olan lipaz enzimi vücudunuzda daha fazla salgılanır.’

■ Yaşlılarda;

Vücudumuzun tamamiyle elimine edemediği asidik atıklar, vücudumuzun herhangi bir yerinde depolanır. Zararlı atıkların birikmesi, sağlıklı hücrelerin bozulmasına sebep olur. Cildin sağlıklı kalabilmesi için gerekli olan besin, mineral ve vitaminleri yeteri kadar alması gerekmektedir. Alkali suyun düzenli kullanılması halinde, gündelik yaşamımıza zindelik ve sağlık katacaktır.

Alkali su bir çok insan grubu üzerinde denenmiş ve olumlu sonuçlar alınmış tamamen doğal yapı taşları ile zenginleştirilmiş mineralli sudur.

■ Çocuklarda;

Çocuklar büyüme sürecinde oldukları için sürekli dehidrasyondadırlar ( susuzluk ). Hücre büyümesi ve bölünmesi çok fazla su gerektiren bir işlemdir. Çocuklar aynı zamanda çok hareketli oldukları için mineral ve vitamin ihtiyaçları da oldukça fazla dır. Çocukların bu ihtiyacını evlerimize giren kimyası değiştirilmiş yiyeceklerle ve hazır mamalarla yeterince sağlayamadığımız bir gerçektir. Bu durumda onlar için yapılacak en etkili yöntem mineral bakımından zenginleştirilmiş ALKALİ SU içmelerini sağlamaktır. Mineral bakımından zengin ALKALİ SU gelişme çağındaki her çocuk için uzmanlar tarafından tavsiye edilir.