SAÇ & SAKAL CİLT BAKIMI 2 ( YILAN YAĞI SAÇ SAKAL KAŞ KİRPİK BAKIMI )

YILAN YAĞI SAÇ SAKAL KAŞ KİRPİK BAKIMI

Yılan Yağı Saç Sakal Kaş Kirpik Bakımı; Yılan yağı tıpkı balık yağı çıkartılma yöntemi uygulanarak üretilir. Eski Mısır’da çok kullanılan, o günden bu güne de kellik sorunu için tercih edilen yılan yağı Çin ve Güney Afrika’da üretiliyor. Günümüzde dünyanın her yerinde bulunabilen bu yağ, her geçen gün daha da popüler oluyor. Yılan yağının içeriğinde bol miktarda omega 3 yağ asitleri bulunuyor. Ülkemizde de bir çok online satış sitesinde ve aktarlarda bu yağı bulmak mümkün. Ancak alırken güvenilir olan sitelere bakmak gerekiyor.

Yılan Yağı Saç Sakal Kaş Kirpik Bakımı
Yılan Yağı Kaş Bakımı; kaşlarınız için Yılan yağını pamuklu çubuk yardımı ile kaşlarınıza iyice yedirin. 3 saat bekletin ve ılık su ile yıkayın.

Yılan Yağı Kirpik Bakımı; kirpikler için Aynı şekilde bitmiş bir rimelin aparatı ile yılan yağını kirpiklerinize sürün bekleme süresi dolduran sonra ılık su ile yıkayın.

Yılan Yağı Sakal Bakımı; sakallar için erkekler bunu gündüz rahat yapamayabilir. Akşamdan sakallarına yılan yağını başka yağlarla karıştırarak kullanabilir. Aynı miktarda badem yağı ya da zeytinyağı gibi saça faydaları bilinen yağları yılan yağı ile karıştırarak sakallarınıza için kullanabilirsiniz. Yani 5 damla yılan yağı kullanacaksanız, bunu 5 damla zeytinyağı ile karıştırarak sakal diplerinize yumuşak şekilde masaj yapın. Bu şekilde yağ sakallarınızda 2 – 3 saat boyunca kalsın. Daha sonra cilt tipinize uygun bir yıkama Jeli ile sakallarınızı yıkayın. Haftada 1 gün bu işlemi yaparsanız kaş kirpik sakal ve saçlarınızda gözle görülür bir fark ortaya çıkar.

Yılan Yağının Saça Faydaları
Saç sağlığı için oldukça etkilidir.
Yılan yağı saçların hızlı uzamasına katkı sağlar.
Kırık saç uçlarını da onaran yılan yağı, yeni saçlar çıkmasına ve saçların gürleşmesine yardımcı olur.
Saçlara parlaklık katar ve beyazlamayı geciktirir.
Yılan Yağı Saç Bakımında Nasıl Kullanılır?
Saç bakımı için yılan yağı kullanacak olanlar, saçlarının yoğunluğuna göre yılan yağını başka yağlarla karıştırarak kullanmalıdır. Aynı miktarda badem yağı ya da zeytinyağı gibi saça faydaları bilinen yağları yılan yağı ile karıştırarak saçlarınız için kullanabilirsiniz. Yani 5 damla yılan yağı kullanacaksanız, bunu 5 damla zeytinyağı ile karıştırarak saç diplerinize yumuşak şekilde masaj yapın. Bu şekilde yağ saçınızda 2 – 3 saat boyunca kalsın. Daha sonra da normal rutininizde saçlarınızı yıkayın ve durulayın. 3 – 5 gün ara ile bu işlemi yapabilirsiniz.