Hızlı Saç Uzatmanın 10 Kolay Yolu

Sağlıklı, gür, uzun ve parıldayan saçlar her bayanın hayalidir. Evde kolayca uygulayabileceğiniz yöntemlerle hızlı saç uzatmanın 10 kolay yolu…

Ne kadar uzun ve gür saçların hayali kurulsa da boya işlemleri, düzleştiriciler, stresli yaşam, yetersiz beslenme gibi sebeplerden dolayı istenilen hali alamaz. Saçlarınızı bu negatif etkilerden korur ve doğal ürünlerle bakım yaparsanız istenilen sonuca ulaşmak çokta zor olmaz aslında. Aslında saçlarıyla sorun yaşayan herkes mutlaka bakım ürünleriyle bir deneme yapmıştır. Denedim sonuç alamadım dediğinizi duyar gibiyim. Şunu unutmayın ki tek seferliğe mahsus kullanılan hiçbir şey kalıcı etkilere sebep olmaz. Bundan dolayı kararlılığınızı bozmayıp aşağıdaki önerileri düzenli bir şekilde uygularsanız hedefe hızla ulaşabilirsiniz.

Hızlı Saç Uzatmanın 10 Kolay Yolu
1 Öncelikle saçlarınızı ısıdan uzak tutmanız gerekiyor. Kurutma makinesi kullanmak yerine kendi halinde kurumaya bırakın. Özellikle en çok yapılan hatalardan biri saçları ıslakken düzleştirmek. Bu durum saç uçlarının kolayca kırılıp dökülmesine neden olur. Yapmamaya özen gösterin.

2 Saç uzatmak için dıştan beslemek kadar içten beslenmekte önemlidir. Bol su içmeye ve protein ağırlıklı beslenmeye dikkat edin.

3 Banyo yaptığınız suyun sıcak olmamasına dikkat edin. Sıcak su saç köklerindeki hücreleri olumsuz etkiler ve hızlı uzamasını engeller. Saçınızı ılık suyla yıkamaya özen gösterin.

4 Saçınızı yıkarken saç diplerine parmak uçlarınızla bolca masaj yapın. Bu uygulama sayesinde kan dolaşımı hızlanarak saç diplerindeki hücreler canlanır ve hızlı saç uzamasına yoğun etki sağlar.

5 Banyonuzda bir elma sirkesi bulundurun. Saçınızı duruladığınız son suya bir yemek kaşığı elma sirkesi ekleyin. Koku bırakmasından şikayetçi olursanız duş sonrası kullanabileceğiniz bir saç serumu ile kokusunu bastırabilirsiniz.

6 Aman saçımı kestirmeyeyim, kısalmasın demeyin. Saç uçları kolayca kırılabilir ve kesilmezse dipten uzadıkça uçtan kırılıp dökülür ve saçınızın boyunda bir değişiklik olmaz. Bu nedenle her ay saç uçlarınızdan 1 cm de olsa kestirin.

7 Şampuan seçiminize dikkat edin. Kimyasal içeriği olmayan doğal ürünler tercihiniz olsun. Şampuanın verimliliğini artırmak için içine çam terebenti ekleyin. Genellikle şampuanla kullanılan bu doğal ya hızlı saç uzatmak için çok etkilidir.

8 Özellikle boyalı saçların vazgeçilmezi saç kremi… Saçların yumuşaması ve parlak görünmesini sağlıyor fakat kullanımına dikkat edilmeli. Kolay durulanmadığı için saçlarda dökülmeye sebep olabilir. Bunun için saç diplerinize sürmemeye dikkat etmelisiniz.

9 Yumurta, içeriğindeki yoğun proteinden dolayı saçları besler ve parlak görünmesini sağlar. Yapılacak işlem çok kolay. Tüm saçınıza yetecek kadar yumurta akını alın ve saçlarınıza yedirin. Streçle sarıp birkaç saat beklettikten sonra yıkayabilirsiniz.

10 Saçınızı bağlayarak yatıyorsanız bu alışkanlığınızdan hemen vazgeçin. Bu durum saç diplerinin gece boyunca oksijensiz kalmasına ve uyurken sağdan sola dönüşlerinizde kolayca kırılmasına sebep olur.

Önceki İçerik
Brokolinin Faydaları
Sonraki İçerik
Makyaj Yapmanın İncelikleri
ilgili haberleryazarın diğer içerikleri
Saç Çıkaran Bitkiler Nelerdir?
Saç Bakımı
Saç Çıkaran Bitkiler Nelerdir?
Yılan Yağı Saç Sakal Kaş Kirpik Bakımı
Güzellik
Yılan Yağı Saç Sakal Kaş Kirpik Bakımı
Badem Yağı Sakal Çıkarır mı?
Saç Bakımı
Badem Yağı Sakal Çıkarır mı?