FARMASİ ÜRÜNLERİ KULLANICI YORUMLARI 3

FARMASİ DR.C.TUNA AYNISEFA YAĞI CİLT BAKIM KREMİ
Farmasi, Avon ve Oriflame gibi katalog üzerinden satış yapan bir Türk firması.Firmanın ürün yelpazesi oldukça geniş olmakla birlikte deneyimlediğim ve bloglardan okuduğum kadarıyla oldukça başarılı ürünleri de var. Aynısefa Yağı Cilt Bakım Kremi ise firmanın iddialı ürünlerinden biri zira piyasaya çıkmadan önce fazlaca reklamı yapıldı.

Aynısefa bitkisini yeni duyan biri olarak etkilerini okuyunca bir cilt kreminin içine konulabilecek en mantıklı içeriklerden biri olmuş bence.Bitkinin etkileri şu şekilde;
Etkilerini okuyunca bana hak verdiniz değil mi? Özellikle çilleri olan biri olarak kremin etkileri nasıl olur çok merak ediyordum.Firmanın nazik gönderimi sayesinde de ürünü deneme fırsatım oldu.Kremin kapağını açtığımda sarı renkli, mis kokulu bir “vazalin” ile karşılaştım,yapısal olarak vazaline çok çok benziyor. Paraben içermeyen ve hassas ciltler için uygun bu kremi cildime denemeden önce ellerime sürerek emilimini gözlemlemek istedim. Ellerime uyguladığımda cildim için fazla yağlı olduğu fark ettim,emilimi de hızlı değil, tamamen emilip elinize bir şey sürdüğünüz hissinin kaybolması 8-10 dakikayı (bizzat zaman tuttum) buluyor.O yüzden gün içinde, sık kullanım için uygun bir krem değil..
Ama gece yatmadan önce bakım kremi olarak kullanmak için oldukça uygun ve iş gören bir krem. Baş ucu kremim oldu diyebilirim.Yatmadan önce ayaklarıma, ellerime ve dirseklerime uyguluyorum. Ellerim meslek gereği çok yıkanmaktan ve sık sık dezenfektana maruz kalmaktan çatır çatır kuruyup, gerilmişti.Ürünü elime geçtiğinden beri kullanıyorum,ellerimin kuruluğu ve gerginliği geçti.Özellikle de ayaklarımda verdiği sonuçtan memnunum, ayak kremi sürmekten ve çorap giymekten aciz olduğum için topuklarım kuru ve çatlak oluşumuna oldukça yatkın, biraz daha ihmal edip bakmazsam sonrası feci (idi). Aynısefa yağı kremini geceleri ayaklarıma sürüp bir çorap giyiyor ve yatıyorum.Kremi kullanmaya başladığım günden beri bu uygulama sayesinde topuklarımda gözle görülür bir iyileşme oldu.O pütürlü,takılan, rahatsız eden yüzey görsel olarak hala var ama bir yere sürttüğünde rahatsızlık vermiyor.Kremi düzenli kullanmaya devam edersem görsel olarak da iyileşme olmasını umut ediyorum.

Yüzüme uygulamak için çok yağlı olduğunu düşündüğüm için cildimde kullanmayacağım. Zaten cildim fazlasıyla yağlı.Gerçi çiller ve izler üzerindeki etkisini çok merak ediyorum ama kullanmaya cesaret edemedim.Bu krem yerine direk Aynısefa yağı alıp deneyeceğim sanırım.
Sevgiler..
http://goncaninguncesi.blogspot.com.tr/2014/10/farmasi-drctuna-aynsefa-yag-cilt-bakm.html