FARMASİ DR. C.TUNA ALOE VERA MASKE

Aloe Maske

Farmasi Aloe Maske bütün cilt tiplerine uygun olacak şekilde, farmasi laboratuvarlarında özel olarak tasarlanmıştır. Kullanıldığı andan itibaren yoğun nemlendirme sağlayan özel bir yüz maskesidir. Zenginleştirilmiş içeriğinde ki zeytin yağı ile cildinizi yoğun bir şekilde nemlendirerek, canlılık katar. Tüm gün boyunca cildinizi rahatlatarak, yumuşatır.

Aloe Vera bitkisi eski çağlardan günümüze dek güzellik için şifa kaynağı olarak kullanılmıştır. Antik Mısır Dönemi Kraliçesi Kleopatra’nın dillere destan güzelliğine güzellik katan en önemli ürünlerden biriside; her gün olarak düzenli kullanmış olduğu aloe vera’dır.

Cildinizi bu mucizevi bitki ile zinde ve canlı tutarak güzelliğinize güzellik katabilirsiniz. Farmasi Aloe Maske nin en önemli özelliği ise organik tarım ürünü (ecocert sertifikalı) , kullanırak hazırlanmasıdır. Ecocert Sertifikası : Doğal ve Organik kozmetik ürün sertifikasıdır. Daha pahalıya ve kimyasal zehir saçan x marka ürünlerinden vazçgeçip, sağlığınıza ve kaliteye önem veren Farmasi Aloe serisi kullanmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

FARMASİ ALOE VERA MASKE FAYDALARI

Cildinizin bütün ihtiyaçlarını karşılayabilecek yapıda bir jeldir.
Ecocert onaylı ve Uluslararası Aloe Bilim Konseyi tarafından onaylı %62 oranında Aloe Vera suyu içerir.
Cildinizin nem dengesini düzenler.
Rahatlatıcı ve ferahlatıcı etkiye sahiptir.
Kuru ve Hassas ciltleri anında nemlendirir.
Hücre yenilenmesini hızlandırarak, cildinizi zinde tutar.
Yara ve izlerin iyileşmesine yardımcı olur.
Hijyenik yönü güçlüdür.
Cilt yapısını düzenler.
Toksinlerin dışarı atılmasına yardımcı olur.
Bağışıklık sistemini güçlendirir.
Savunma mekanizmasını destekler.
Prüzsüz bir görünüm kazandırır.
Dengeli ve sağlıklı kilo vermede etkilidir.
Cildinizn ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri sağlar.
Cilt tonunu dengeler.

Kullanımı :
Temizlenmiş yüz ve boyun bölgenize dairesel hareketler ile masaj yaparak uygulayınız. Onbeş dakika boyunca beklemenin ardından ılık su yardımı ile yüzünüzü ve boyun bölgenizi durulayınız. Haftada 1 veya 2 kez kullanımı idealdir.

Aloe suyunun faydaları nelerdir? Nelere iyi gelir?

Vücuda olan faydalarının saymakla bitirilemeyeceği mucizevi bir bitki olan Aloe Vera şimdilerde herkesin ilgi odağına oturmuş durumda… Peki, Aloe Vera suyunun faydaları nelerdir?

Aloe Vera şimdilerde adını bu kadar duyurmaya başlamasına karşın, geçmişte de yüzyıllar öncesinden alternatif tıp tedavisi için tercih edilen bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Potasyum ve C vitamininin yanı sıra, cildi serbest radikallerden korumaya yardımcı antioksidanlar ve bağışıklık sistemini güçlendiren folik asit barındıran Aloe Vera’nın faydaları saymakla bitmiyor.
ALOE VERA SUYUNUN FAYDALARI!

->Aloe Vera suyu düzenli olarak kullanıldığında kanser hücreleriyle savaşmaya yardımcı olduğu görülmektedir. Aloe Vera suyunun içerisinde tümörlerin büyümesini engelleyen anti-kanserojen özellikleri bakımından zengin bir içeriğe sahiptir.

->Aloe Vera suyu mineral ve vitamin ihtiyacınızı bol miktarda karşılamaktadır. Böylece vücutta Aloe Vera suyu sayesinde aminoasit eksikliği yenilenmekte, vücudun bağışıklık sistemini ve kendini savunma mekanizmasını güçlendirmektedir.

->Aloe Vera suyu düzenli olarak kullanıldığında, kan şekeri seviyesini düzenlemeye yardımcı olduğu görülmektedir.

->Damar tıkanıklığına hastalığına sahip kişiler için oldukça faydalı olduğu da bilinen Aloe Vera, yüksek kolesterolü düşürmeye ve kolesterol seviyesini sağlıklı bir şekilde dengelemeye yardımcı olmaktadır.

->Aloe Vera’nın bir diğer faydaları arasında, kalp damar sağlığını korumada birebir etkili olduğu görülmektedir.

->Aloe Vera yüksek oranda anti-inflamatuar özelliği sayesinde bağırsak sorunlarının tedavisi için oldukça faydalıdır.

->Sindirim sorunlarına karşı iyi geldiği bilinmektedir. Mide sindirimlerini kolaylaştırmak, mide ekşimesi, hazımsızlık, mide yanması ve mide ağrılarını gidermek için kullanılmaktadır.

-> İyi bir mikrop öldürücü olarak bilinen Aloe Vera, bağırsak enfeksiyonu tedavisinde kullanılmaktadır.

->Romatizma, göz ve kulak iltihaplanması gibi hastalıklara iyi gelmektedir.

-> Aloe Vera, radyasyonun da vücuda olan zararlı etkilerinin hafifletilmesinde yardımcı olmaktadır.

->Aloe Vera suyunun temizleyici özellikleri sayesinde kilo vermede oldukça etkilidir. Metabolizma hızını dengelerken, lipit seviyesini azaltır ve yağ yakmaya yardımcı olur.
->Nezle ve grip gibi hastalıkların tedavisinde de kullanılmaktadır.

->Aloe Vera bitkisinin kaynatılarak suyu içildiğinde astım hastalığının etkilerini hafifletmektedir.

->Aloe Vera, eklem iltihabı(artrit) romatizma ağrılarını hafifletmektedir.

->Aloe Vera bitkisi aynı zamanda diyabete(şeker hastalığına) iyi gelmektedir.