FARMASİ CİLT BEYAZLATICI KREMİMİZ CİVA İÇERMEZ.

CİLT BEYAZLATICI KREMLER YAVAŞ YAVAŞ ZEHİRLİYOR
BEYAZLATİCİ KREM
Cilt beyazlatıcı kremlerin zehirlediğini biliyor musunuz?
Yüz beyazlatma kremi kullanıyorsanız, bu yazıyı okuduktan sonra kullanmaya devam edip etmeyeceğinizi bir kere daha düşünün.. Neden mi? Çünkü farkında olmadan zehirleniyorsunuz!
Dünya Sağlık Örgütünün geçtiğimiz senelerde yaptığı bir duyuruyla civa ihtiva eden cilt beyazlaştırıcılarının kesinlikle kullanılmaması gerektiği açıklanmıştı. Birkaç gün önce Birleşik Arap Emirlikleri de buna benzer bir bildiri yayınladı.
Arap kadınlarının yüzde veya vücudun diğer bölgelerinde kullandığı beyazlaştırıcı kremlerin tehlikeli olduğu belirtildi ve daha fazla zararı önlemek için kremleri kullanmaktan vazgeçmeleri tavsiye edildi. Cilt beyazlatıcı kremler Ortadoğu’da, Afrika’da, Asya’da ve Latin ülkelerinde popüler olduğu kadar Kuzey Amerika ve Avrupa’da da koyu renkliler tarafından kullanılıyor.
Cilt beyazlatıcısı kullananlar yüzlerinin rengini açmaya ve lekelerin gitmesine uğraşırken farkında olmadan iç organlara zarar veriyorlar.
Birçok kişinin, özellikle kadınların, çilleri ve lekeleri yok etmek için kullandığı beyazlaştırıcı kremler Çin, Dominik Cumhuriyeti, Lübnan, Meksika, Pakistan, Filipinler ve Tayland gibi ülkelerde üretiliyor. Bu kremler her yerde marketlerde satılıyor. Internet’ten satın almak da mümkün.
Bu ürünler birçok sağlık otoritesi tarafından analiz edildi ve çoğunun içinde civa bulundu. Cıva kimyasal bir elementtir ve normal ısıda akışkan olan tek metaldir. 1970’li yıllarda birçok kozmetik ürünün ana maddesi civanın türevleriydi. Vücuda ve içorganlara verdiği zarar ortaya çıkınca 1976’da Avrupa’da, daha sonra da ABD’de yasaklandı.

Son zamanlarda bazı üreticilerin civalı kozmetikleri yeniden ürettikleri ve Internet’te satışa sundukları gözlemlendi. Çok değil, birkaç ay önce Teksas’ta yaşayan Latinlerin kulandığı bir cilt beyazlatıcı kremin civa içerdiği ve marketlerde aleni satıldığı ispatlandı. Dolayısıyla halk sağlığı yetkililerini alarma geçirdi.

Civa neden zararlıdır?
Dünya Sağlık Örgütünün açıklamalarına göre civa vücutta şu organlara yığılıyor:
Cilde sürülen civalı krem kan dolaşımıyla karaciğere taşınıyor. En az 90 gün karaciğerde tutuluyor. Karaciğerden atıldığında safra kanalınageçiyor; bir kısmı burada emildikten sonra kalanı böbreklere taşınıyor. Kısacası vücuda giren civa kolay kolay terketmiyor ve zaman içerisinde birikim oluyor. İşte bu yüzden vücudu yavaş yavaş zehirliyor.
SONUÇTA CIVA IHTIVA EDEN CILT BEYAZLAŞTIRICI KREMLERIN SÜREKLI KULLANIMI DÜŞÜK DOZLU KRONIK ZEHIRLENMEYE NEDEN OLUYOR.
Civa zehirlenmesi sadece kullanıcıyı değil ona bağlı olarak diğerlerini de zehirliyor. Örneğin kullanıcı hamile bir kadınsa, bebeğe zararı dokunuyor. Genç kadınların doğurganlığı kötü yönde etkilenirken,bağışıklık sistemini tehlikeye sokuyor. Hafıza kaybına ve sinir sistemi bozukluklarına da neden oluyor.
Yapılması gereken şey:

Eğer cilt beyazlatıcısı kullanıyorsanız ihtiva ettiği maddeler arasında şu kelimelerin olmamasına dikkat edin:

MERCUROUSCHLORİDE
CALOMEL
MERCURİC
MERCURİO
MERCURY
Helal Sertifikalı Ürünlerimiz Olup Dermatolojik Olarak test edilmiştir.

Alerji Yapmaz.

DR.C.TUNA WHITENING AYDINLATICI SABUN 100 G
Özel bitki karışımı sayesinde lekesiz, pürüzsüz, daha beyaz ve daha genç bir cilde sahip olmanızı kolaylaştırır. Hoş kokusu eşliğinde, cildinizde ipeksi bir yumuşaklık yaratır. Cilt tonunun dengelenmesine ve cildin ölü hücrelerden, yağ kalıntılarından, leke ve çillerden arınmasına yardımcı olur. Tüm cilt tipleri için uygundur.

DR.C.TUNA WHITENING AYDINLATICI YÜZ KREMİ 75ML

DR.C.TUNA Whitenıng Yüz Aydınlatıcı Krem özel aktifler ile zenginleştirilmiş formülü cildinize ışıltılı bir görünüm kazandırmaya yardımcı olur.