EL VE TIRNAK BAKIMI

Evde Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

Günlük koşuşturmaya dalıp kuaförde manikür ve pedikür yaptırmaya zaman bulamayan birçok kadın, evde tırnak bakımı yapmaya çalışır ancak nereden başlayacağını bilmez. Tırnak bakımını yaparken nelere dikkat edilmeli, tırnaklar nasıl kuvvetlendirilmeli merak edenler, tırnak bakımı yapmanın püf noktalarını yazımızda bulabilir.

Çabuk Kırılan Tırnaklar İiçin Ne Yapmalı?

Tüm kadınların hayatının bir döneminde sürekli kırılan tırnaklarından şikayet ettiği olmuştur. Tırnakların kırılması, hava koşulları, vitaminsizlik gibi birçok nedenden olabilir ve tırnaklarınızı biraz güçlendirerek tırnak kırılmalarının önüne geçebilirsiniz. İşte size formül:

1 su bardağı ılık su, yarım limon, 1 tatlı kaşığı tuz, ve 1 tatlı kaşığı badem yağı karıştırılır. Karışım 2 saat boyunca bekletildikten sonra tırnaklara sürülür ve bir süre kurumaya bırakılır. Bu karışım tırnaklarınızı kuvvetlendirecek ve kırılmaları önleyecek.

Uzamayan tırnakların uzaması nasıl hızlandırılır?

Eğer tırnaklarınız hiç uzamıyorsa veya çok yavaş uzuyorsa, bu yöntemi kullanmanızı öneriyoruz:

1 tas ılık suya 1 çorba kaşığı tuz, 1 tatlı kaşığı sirke ve limon suyu ve 1 çay kaşığı zeytinyağı ekleyip iyice karıştırdıktan sonra ellerinizi mümkün olduğunca uzun süre bu suda bekletin. Bu yöntemi her akşam aksatmadan yaptığınız takdirde tırnaklarınızın daha çabuk uzamaya başladığını farkedeceksiniz.

Evde Manikür Nasıl Yapılır?

*Maniküre başlamadan önce elleri ve tırnakları hazır hale getirmek gerekir.

*Eğer tırnağınızda oje veya oje kalıntıları varsa maniküre başlamadan önce bir pamuk veya kulak çubuğu yardımı ile asetonla tırnaklar temizlenmeli, maniküre hazır hale getirilmeli.

*Temizlediğiniz tırnaklarınızı tırnak makası ile kare veya oval şekilde kesin. Eğer tırnaklarınızı kısaltmak istemiyorsanız, çok ince bir şerit halinde kestikten sonra törpü ile düzeltin. Törpüyü kullanırken her iki yana doğru törpüyü sürtmek yerine sadece bir yöne sürtün. Böylece tırnaklarınızın daha çabuk kırılmasını önlersiniz.

*Bir tasın içine ılık-sıcak su koyun. Suya lavanta yağı veya yumuşatıcı krem ekledikten sonra karıştırın ve ellerinizi suyun içine koyup 10 dakika kadar tutun.

*10 dakika sonra tırnak etlerinizi kontrol edin. Eğer yumuşadılarsa bu etleri geriye itin. Manikürünüzün eğer daha güzel ve profesyönel ellerden çıkmış gözükmesini istiyorsanız, ittiğiniz etleri almanızı öneririrz.

*Tırnak etlerinizi aldıktan sonra besleyici kayğalr ve el kremi ile ellerinizi iyice ovun.

*Kremlendikten sonra ellerinizi kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra ojeden önce mutlaka bir tırnak koruyucu sürün. Tırnak koruyucu, koyu renk oje kullandığınızda ojenin tırnaklarınızdan daha rahat çıkmasını sağlayacak ve tırnaklarınızın sararmasını önleyecektir.

*Ojeyi sürmeye tırnağınızın tam ortasından başlayın ve yana doğru yayarak sürün. Ojenin tırnağınızda daha kalıcı olması için 2 defa sürmenizi öneririz.

Farmasi Tırnak Bakım Ürünleri
Kalsiyumlu Tırnak Güçlendirici Tırnak Beyazlatıcı Yeni formül !!!